urządzenie do karboksyterapii

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu możliwe jest oferowanie klientom coraz to nowych rozwiązań. Jedną z nowości, o bardzo innowacyjnym charakterze jest sprzęt kosmetyczny do karboksyterapii.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia do swojego działania wykorzystuje dwutlenek węgla. Sprzęt kosmetyczny do karboksyterapii wstrzykuje ten związek chemiczny pod skórę. Jest to zabieg mało inwazyjny oraz bardzo skuteczny. Dzięki wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla zwiększa się szybkość przepływu krwi, a w związku z tym również i składników odżywczych.

Urządzenie do karboksyterapii powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz wzrost ciśnienia krwi. Dodatkowo na skutek reakcji chemicznych obniżane jest pH tkanki. Przy pH poniżej 6,5 rośnie elastyczność włókien kolagenowych, co widocznie poprawia stan skóry. W czasie zabiegu temperatura skóry podnosi się o około 1°C, co wspomaga proces utleniania tłuszczy w komórkach tłuszczowych.

Jakie efekty przynosi zabieg karboksyterapii?

Sprzęt kosmetyczny do karboksyterapii jest skutecznym narzędziem do walki z cellulitem. Badania wskazują, że może prowadzić do jego zmniejszenia nawet o 90%. Karboksyterapia jest również skuteczna w walce z rozstępami.

Dodatkowo kombajn do karboksyterapii może być wykorzystany do walki z łysieniem, bliznami, łuszczycą czy rozszerzonymi naczynkami. Ponieważ karboksyterapia poprawia mikrokrążenie w organizmie świeżenie sprawdza się także do redukcji cieni pod oczami. Jak widać spektrum zastosowań tej metody jest więc dość szerokie.

Jakie urządzenie do karboksyterapii?

do karboksyterapii powinien być jak najwyższej jakości, tylko wtedy bowiem można liczyć na uzyskanie optymalnych rezultatów zabiegu. Wszystkie urządzenia powinny być certyfikowane, a wykorzystywane przez nie dwutlenek węgla powinien być klasyfikowany jako produkt medyczny. Daje to gwarancję, że będzie on odpowiednio czysty i sterylny.

Sprzęt kosmetyczny powinien być wyposażony w automatyczny system odpowietrzania, co minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegowych. Dodatkowy moduł podgrzewający zmniejsza ewentualny ból i dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas zabiegu.

Zobacz urządzenia od polskiego producenta: https://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia-urzadzenia