domy tanie w budowie

Przy stale rosnących cenach materiałów budowlanych wybór ekonomicznych projektów domu jest coraz częściej rozważany przez inwestorów. Domy tanie w budowie cieszą się rosnącą popularnością i co ważne, ich projekty można dopasować na każdą działkę. Są stosunkowo proste w budowie, jednak z pewnością spełnią wymagania inwestora.

Domy tanie w budowie – czym się wyróżniają?

Domy tanie w budowie to hit ostatnich miesięcy – nie każdego stać na nowoczesny dom z wielospadowym dachem czy zróżnicowaną bryłą, szczególnie że koszty budowy rosną z miesiąca na miesiąc. Ekonomiczne domy charakteryzują się prostą bryłą, zwykle na planie zbliżonym do prostokąta. Pomieszczenia są funkcjonalnie rozmieszczone, a ich wykończenie pozwala na ograniczenie kosztów. Domy tanie w budowie posiadają zwykle poddasze użytkowe, co pozwala ograniczyć koszty przy większym metrażu w stosunku do domów parterowych, które jest przykryte dachem dwuspadowym.

Takie domy na ogół nie są podpiwniczone i ograniczone są w nich duże ilości przeszkleń. Sposób budowy i wykorzystanie materiałów pozwalają na ograniczenie mostków termicznych i sprawiają, że dom jest nie tylko tani w budowie – niskie są również koszty jego eksploatacji.

Dom tani w budowie a jego estetyka

Wiele osób uważa, że domy tanie w budowie nie są estetyczne i wyglądają mało nowocześnie – nic bardziej mylnego. Obecnie można wybierać spośród nowoczesnych projektów domów, które wpisują się estetyką na każdą działkę i jednocześnie większość inwestorów może sobie pozwolić na ich budowę. Wystarczy dowolnie dobrać detale ozdobne, rodzaj pokrycia dachowego, wysokość ściany kolankowej czy elewację.

Każdy projekt podlega indywidualnej adaptacji – można zmienić wielkość czy rozmieszczenie pomieszczeń, rodzaj pokrycia dachowego, a nawet rozmieszczenie ścian wewnętrznych. Dzięki temu ekonomiczny dom można dostosować do własnych potrzeb i nadać mu indywidualny charakter. Wybór projektu taniego w budowie z pewnością zostanie doceniony na etapie zamieszkania, kiedy rachunki za energię są zaskakująco niskie. Warto dokonać ostatecznej decyzji porównując projekty ekonomicznych domów.

Zobacz na: wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-taniego-w-budowie