nosidełka dla niemowlaka

Jeśli chcemy pozostać w bliskim kontakcie z naszym dzieckiem, a jednocześnie chcielibyśmy mieć wolne ręce, to mamy do wyrobu dwie opcje. Pierwsza z nich to chusta do noszenia, druga nosidełko dla niemowlaka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Świetnie sprawdzają się podczas spaceru, szybkiego wypadu do sklepu czy domowych czynności. Czym więc kierować się wybierając nosidło dla dziecka?

Jakie wymagania powinno spełniać nosidło dla dziecka?

Wybierając nosidełko dla niemowlaka pamiętajmy, że nie jest to rozwiązanie przeznaczone dla noworodków. Dziecko w nosidełku powinno być w stanie samodzielnie trzymać główkę, przy czym jest to niezbędne minimum. Najlepiej bowiem, aby umiało ono również samodzielnie siadać. Oznacza to, że nosidło może być w pełni bezpiecznie stosowane po osiągnięciu przez dziecko mniej więcej szóstego miesiąca życia.

Bardzo ważnym jest aby nosideło dla niemowlaka było odpowiednio twarde. Z jednej strony oznacza to, że nie może być zbyt sztywne. Dziecko musi mieć możliwość swobodnego zginania w nim kręgosłupa. Z drugiej strony jednak nie może być też zbyt miękkie, musi bowiem dawać dziecku solidne oparcie, szczególnie jeśli zacznie się ono przechylać w różnych kierunkach.

O czym pamiętać wybierając nosidełko dla niemowlaka?

W sklepach dostępne są różne rodzaje nosidełek. Pierwsze to tzw. wisiadła. Drugie natomiast wyposażone są w sztywną podpórkę. Pamiętajmy, że wisiadło to nie jest dobre dla niemowlaka. W tak rozwiązanym nosidle dziecko zwisa swobodnie, opierając cały ciężar na biodrach, a to może prowadzić do wad rozwojowych. Jeśli chcemy kupić produkt do noszenia dziecka poniżej pierwszego roku życia, lepiej zdecydować się na to drugie rozwiązanie. Inną decyzją, którą trzeba podjąć kupując nosidło jest kwestia czy będziemy nosić dziecko na plecach czy na brzuchu.

Także w tym przypadku nosidełko dla niemowlaka wybierać należy kierując się jego wiekiem. Dzieci poniżej pierwszego roku życia powinny być noszone na brzuchu mamy i taty, aby mieć nad nimi lepszy nadzór. Poza tym nosidło dla dzieckaponiżej 7 miesiąc życia powinno pozawalać na pozycję brzuch do brzucha. Jeśli dziecko jest starsze może być noszone przodem do kierunku ruchu.

Zobacz na: www.besafe.com.pl/nosidla