Zabawki aktywizujące malucha

Małe dzieci potrzebują zabawek i akcesoriów, które pozwolą im się w sposób prawidłowy rozwijać. Ale oprócz walorów edukacyjnych, warto, żeby sprawiały radość najmłodszym, a przy tym cieszyły oko rodziców pod względem estetycznym. Dobrze wybrać zabawki, które sprawią przyjemność z korzystania małym dzieciom, skłaniając je do aktywności, a kiedy trzeba do wyciszenia.

Dzięki temu ich rozwój będzie wspierany każdego dnia, nawet podczas najzwyklejszych czynności. Warto wybrać produkty, które swoim przeznaczeniem, będą pomagać rodzicom w opiece i pielęgnacji swoich pociech. Mamy kilka kategorii takich produktów dla małych dzieci. 

Karuzele do łóżeczka

Mały człowiek, w pierwszych dniach swojego życia nie widzi zbyt ostro, a jego aktywność ogranicza się do spania i leżenia. Nie oznacza to jednak, że musi się nudzić. Dzięki, pięknym i atrakcyjnym karuzelom do łóżeczka, montowanym do ramy, maluch może podziwiać kolorowe zabawki zawieszone nad głową.

Dzięki lokalizacji tego rodzaju zabawki, karuzela do łóżeczka, ćwiczy jeszcze niewykształcony w pełni wzrok. Zawieszki oprócz stymulacji kolorami, mogą wydawać dźwięki lub kryć w sobie melodie lub grzechotki. Karuzele do łóżeczka pomagają pobudzać zmysły i rozwijać komunikację od pierwszych dni życia.

Pozytywki

Gdy emocje dziecka są duże, a płacz nie zawsze znajduje ukojenie w ramionach rodzica, z pomocą przychodzą pozytywki. Dzięki dobrze dobranym melodiom, łagodzące dźwięki pozwolą wyciszyć się maluchowi.

Pozytywki będą sprzyjały uspokojeniu, a dzięki zasłuchaniu w powtarzającą się melodyjkę pomogą w zasypianiu. Wiele dzieci lubi również bawić się przy melodiach z pozytywki. Jest to zabawka zarówno dla dzieci najmłodszych, jak również dla tych trochę starszych. 

Projektory 

Wspaniała, interaktywna zabawka dla każdego. Małe dzieci, będą wodzić wzrokiem za ruchomymi, wyświetlanymi elementami z projektora. Pobudki, nocne karmienia, czuwanie przy maluchu, będą również rodzicom sprawiać wiele przyjemności.

Delikatne światło, które emitują projektory, nie będzie przeszkadzać i wybudzać, a stworzy niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu. Starsze dzieci ogladając wyświetlane przez projektory wzory, będą mogły tworzyć opowieści przed zaśnięciem. Jest to pretekst do świetnej zabawy z rodzicem i przestrzeń do spędzania wspólnie czasu.