kosze na pampersy

Pojawienie się na świecie nowego człowieka, przynosi ze sobą wiele pytań i niewiadomych. Należy podjąć szereg decyzji, dotyczących wyprawki dla noworodka. Jaki wózek wybrać, ile kupić ubranek, czy niania elektroniczna jest potrzebna. Bez wątpienia jedną z częściej wykonywanych czynności przy małym dziecku jest zmienianie pieluszek. Tutaj należy się zastanowić, co robić z tymi zużytymi.

Czy kosz przeznaczony na zużyte pieluchy jest potrzebny? Jaki kosz na pieluchy wielorazowe kupić? Czym się kierować przy wyborze? Poniżej kilka istotnych parametrów, które warto wziąć pod uwagę.

Kosz na zużyte pieluchy, kiedy się przydaje

Pierwszą ważną kwestią jest organizacja kącika noworodka. Czy będzie miał swoją przestrzeń, w której będzie spędzał większość czasu? Czy raczej to mobilna baza, która porusza się po całym domu? Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie jest twierdząca całkiem możliwe, że kosz na zużyte pieluchy będzie niezbędnym elementem.

Dzień spędzony z malutkim człowiekiem jest krótki i często miesza się z nocą. Podczas całej doby pieluszka jest zmieniana wielokrotnie. Perspektywa konieczności wynoszenia każdej pojedynczej pieluszki, nie jest kusząca. Dlatego kosz na pieluchy bardzo się przyda zaraz obok przewijają, by móc szybko pozbyć się brudnej pieluszki.

Jaki kosz na pieluchy wielorazowe –  ważne cechy 

Zużytych pieluch wciągu doby jest wiele, dlatego kosz powinien być pojemny. Tych w najmniejszym rozmiarze zmieści się więcej. Natomiast z biegiem czasu, gdy używany rozmiar będzie większy już nie pomieści takiej samej ilości. Dlatego warto wybrać kosz średniej wielkości, by był praktyczny przez dłuższy czas.

Kolejną ważną cechą jest dobra izolacja nieprzyjemnego zapachu. W momencie składowania większej liczby pieluszek ważne, by ich zapach nie wydostawał się z kosza. Zwłaszcza tych zawierających większe zabrudzenia. Ponadto liczy się ekonomiczny sposób utrzymania kosza. Mianowicie dobrze, gdy nie wymaga zastosowania specjalnych wkładów, które często są drogie i trudno dostępne. Dobrą opcją jest możliwość stosowania zwykłych worków na śmieci, które można zakupić w każdym sklepie.

Posiadanie kosza na pieluchy to duże udogodnienie dla rodziców. Niwelowanie brzydkiego zapachu oraz brak konieczności ciągłego wynoszenia zużytych pieluszek do zbiorczego kosza. Oszczędność czasu, który jest tak cenny przy małym dziecku.

Zobacz na: Kosznapieluchy.pl