co to sa kokony niemowlece

Kokon lub gniazdko niemowlęce to małe przenośne łóżeczko złożone z miękkiego materacyka otoczonego wałkiem, uniemożliwiający maleństwu wypadnięcie. Ciepły, bezpieczny i wygodny kokon staje się powoli niezbędnym elementem każdej dziecięcej wyprawki.

Dlaczego rodzice wybierają kokony niemowlęce?

co to sa kokony niemowleceGniazdka i kokony niemowlęce to produkty cieszące się dużą popularnością wśród rodziców noworodków i niemowląt. Ułatwiają one bowiem opiekę nad dzieckiem,  sprawiając, że sen maleństwa jest spokojniejszy.

Wykonane z miękkiego i bezpiecznego materiału dają  poczucie komfortu. Dziecko zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia bardzo dobrze czuje się gdy jest ciasno otulone i oddzielone miękką tkaniną od bodźców zewnętrznych.

Kokon niemowlęcy  sprawia, że maluszek czuje się otulony i bezpieczny,  zupełnie jak w brzuszku mamy. Dodatkowym plusem jest jego wielofunkcyjność.

Jaki kokon wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego kokonu należy kierować się jego praktycznością, tym czy będzie on łatwy w użytkowaniu. Przydatne zatem będą kokony i gniazdka posiadające odpinane elementy, które z łatwością można uprać w pralce, aby dłużej zachować czystość i walory estetyczne produktu. Wybierając kokon, należy upewnić się, że jest on wykonany z wysokogatunkowych, bezpiecznych dla skóry dziecka naturalnych materiałów.

Różne zastosowania kokonu lub gniazdka niemowlęcego

Kokon i gniazdko niemowlęce są zdecydowani produktami wielofunkcyjnymi. Można używać ich w tradycyjnym łóżeczku dziecięcym, aby zapewnić dziecku przytulne bezpieczne, kameralne środowisko.

W łóżku rodziców chroni niemowlę przed przygnieceniem, za dnia może pełnić role przenośnego łóżeczka, aby dziecko mogło nam towarzyszyć w codziennych czynnościach, może także stać się wygodnym łóżeczkiem na pikniku lub plaży.

Doskonale sprawdzi się w wózku dziecięcym  zwłaszcza jesienią i zimą kiedy to dociepli dziecko i dodatkowo zamortyzuje wstrząsy.  

Jak długo dziecko może spać w kokonie?

Optymalnym czasem do korzystania z kokonu czy gniazdka niemowlęcego jest okres od urodzenia do 6-8 miesiąca życie, kiedy to dziecko zazwyczaj próbuje siadać. Dzięki sznureczkowi pozwalającemu na regulację wielkości gniazdka możemy dostosować jego rozmiar do wielkości dziecka. Można powiedzieć, że kokon rośnie wraz z dzieckiem.