
Jakie leki dobre na biegunkę i wymioty?
Infekcje układu pokarmowego, czy to bakteryjne, czy wirusowe objawiają się bólem brzucha, biegunką, nudnościami i wymiotami. Zazwyczaj objawy te mijają samoistnie po kilkunastu godzinach. Jeśli jednak biegunka i wymioty przedłużają się na kolejne dni, niezbędne jest sięgnięcie po środki lecznicze. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu i dostarczeniu mu utraconych składników mineralnych.
Jakie leki wybrać?
Stoperan elektrolity oraz Jonolit to środki w postaci proszku do przygotowania doustnego płynu nawadniającego. Uzupełniają one utracone podczas nieustającego wypróżniania elektrolity i substancje mineralne oraz przywracają gospodarkę wodną organizmu. Podczas przewlekłej biegunki można sięgnąć po środku blokujące jak Laremid czy Nifuroksazyd. Mają one działanie przeciwbiegunkowe, stosowane powinny być w przypadku zatruć bakteryjnych układu pokarmowego, w przypadkach ostrej biegunki.
Negatywne skutki
Użytkowanie tych produktów przy normalnym stanie organizmu może mieć negatywne skutki i dojść do zaparć w układzie trawienia. Utrzymanie równowagi mikroflory jelitowej jest bardzo ważne i niezbędna dla prawidłowej pracy przewodu pokarmowego oraz takich jego czynności jak trawienie, odporność na infekcje.
Niestety jej destabilizacja może być spowodowana wieloma czynnikami i prowadzić do różnych objawów. Enterol to lek, który jak inne omawiane w tym miejscu środki, przywraca harmonię i prowadzi do wyrównania gospodarki jelitowej, a tym samym niweluje biegunkę. Jeśli pomimo terapii leczniczej dostępnymi środkami wymioty oraz biegunka będą się utrzymywać niezbędna będzie konsultacja medyczna.