Adwokat podział majątku

Większość osób w Polsce zawiązując związek małżeński decyduje się na ustanowienie wspólnoty majątkowej. Intercyza, czyli rozdzielność majątkowa, nadal nie jest popularnym rozwiązaniem.

Zgodnie z prawem wspólność majątkowa ustaje w momencie orzeczenia rozwodu, jednak ich majątek nie jest automatycznie dzielony na pół. Bardzo często przydaje się wtedy Adwokat podział majątku Wrocław może być wtedy znacznie łatwiejszy i szybciej przeprowadzony.

Postępowanie o podział majątku – konieczny wniosek byłych małżonków

Postępowanie o podział majątku rozpoczyna się na wniosek byłych małżonków. Warto aby wspierał ich w tym adwokat podział majątku Wrocław może zostać dokonany przed sądem lub u notariusza. W przypadku postępowania sądowego zdarza się, że podziału majątku dokonuje się od razu podczas rozprawy rozwodowej.

Jest to możliwe wtedy kiedy sytuacja jest na tyle prosta, że nie spowoduje to jej drastycznego wydłużenia. Podział majątku zaraz po rozwodzie to zapewne rozwiązanie które doradzi każdy dobry adwokat podział majątku Wrocław ułatwi bowiem wiele przyszłych formalności, szczególnie jeśli majątek małżonków jest duży.

Podział sądowy lub postępowania notarialne

Mimo wielu opcji, sądowy podział majątku jest rozwiązaniem najczęściej stosowanym. Często bowiem byli małżonkowie są skłóceni i nie chcą, bądź nie potrafią dojść do porozumienia. W takiej sytuacji warto aby sprawie przyjrzał się adwokat podział majątku Wrocław będzie mógł być wtedy sprawniejszy i łatwiejszy. Prawnik zwróci bowiem uwagę na istotne rzeczy i wskaże klientowi najkorzystniejsze metody postępowania. W wyjątkowych sytuacjach adwokat może pełnić również rolę mediatora między małżonkami.

Wkład w powstanie majątku i sposób jego podziału

Podział majątku to niestety sporo formalności, szczególnie jeśli jest on spory oraz współmałżonkowi w różnym stopniu przyczynili się do jego powstania. Warto aby w takiej sytuacji sprawie przyjrzał się adwokat podział majątku Wrocław musi bowiem zostać przeprowadzony sprawiedliwie. Nie zawsze fakt wnoszenia do domowego budżety większej ilości pieniędzy jest tutaj czynnikiem kluczowym.